Lekceważą maseczki i kwarantannę

Date:

Wysoka grzywna grozi 70-letniemu mężczyźnie, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Kary nie uniknie również 43-letni mieszkaniec Jarosławia, który naubliżał policjantom podejmującym interwencję w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania nosa i ust.

W ostatnim czasie zarówno na terenie powiatu jarosławskiego, jak i przeworskiego nie było większych naruszeń przepisów związanych z epidemią. Każdego dnia policjanci realizują jednak zadania związane ze sprawdzaniem osób objętych kwarantanną domową. Większość osób przestrzega zasad i się do nich stosuje. Niestety zdarzają się też i tacy, którzy je lekceważą. Do takiej sytuacji doszło choćby w sobotę, 2 maja na terenie gminy Radymno. 70-letni mężczyzna odbywający kwarantannę nie został zastany w swoim domu. Policjant i żołnierz WOT, dokonujący sprawdzenia spostrzegli go jadącego rowerem. Mieszkaniec gminy Radymno został pouczony o czekających go konsekwencjach, a informacja o nieprzestrzeganiu przez niego zasad została przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu oraz do sądu.

Z kolei we wtorek, 5 maja policjanci dokonywali sprawdzenia odbywania kwarantanny przez mieszkańca Jarosławia. Jarosławianina również nie było w domu. Funkcjonariusze ustalili miejsce jego pobytu. Został on przewieziony do szpitala.

 

Mandat za brak maseczki

Kilka dni temu uwagę policyjnego patrolu oddziału prewencji z Rzeszowa, przejeżdżającego w okolicy Parku Jordanowskiego w Jarosławiu, zwrócił mężczyzna, który nie miał na twarzy maseczki. Gdy mundurowi zbliżyli się do niego, aby przypomnieć o obowiązujących przepisach, przywitały ich wulgaryzmy. 43-latek oświadczył, że jest świadomy obowiązujących przepisów, ale nie będzie nosił maseczki i policjanci mu nic za to nie zrobią. Mężczyzna zachowywał się arogancko. Wobec 43-letniego mieszkańca Jarosławia, który rażąco zlekceważył obowiązujące przepisy, funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Mandatem za brak maseczki zostali ukarani również trzej mężczyźni w Pruchniku oraz kierujący samochodem osobowym, zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Duńkowic. Mężczyzna przewoził pasażerów nie będących członkami rodziny, nie mając osłoniętego nosa i ust.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...