Lokomotywa trafi do ekspertyzy

Date:

Do Przeworska z Dynowa przewieziono parową lokomotywę wąskotorową należącą do Powiatu Przeworskiego. Teraz w Lokomotywowni i Hali Napraw nastąpi demontaż kotła parowozu celem oddania go do ekspertyzy w zakładzie specjalistycznym.

 

Chodzi o lokomotywę wąskotorową parową Px48 NR 1734, która do tej pory znajdowała się w Dynowie. W ostatnim czasie podpisana została umowa na wykonanie ekspertyzy kotła lokomotywy w zakładzie specjalistycznym. Przewidywany termin jej wykonania to 30 kwietnia. Pozwoli ona na ocenę stanu technicznego oraz wycenę ewentualnego zakresu prac remontowych.

 

Co z drugim parowozem?

Kilka miesięcy temu pisaliśmy też, że Powiat Przeworski czyni starania o pozyskanie odnalezionego w Dębicy parowozu z tabliczką „PKP Przeworsk”. Rozeznanie, które zostało przeprowadzone w Powiatowym Zarządzie Dróg wykazuje, że parowóz z Dębicy był w Przeworsku w latach 1962-63 i później w latach 1978-84.

Będę zabiegał o wsparcie ze strony Marszałka Województwa Podkarpackiego, jak i Prezesa Urzędu Taboru Kolejowego i wystąpię do PKP Cargo o skierowanie tego parowozu do Przeworska – mówi starosta przeworski Bogusław Urban zapewniając, że przy parowozie dębickim prowadzone są prace. Nadal będą też podejmowane działania, by parowóz wrócił do Przeworska.

 

DP/fot. PZD Przeworsk

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...