Łoś w przeworskim parku

Date:

W ubiegłym tygodniu park miejski w Przeworsku odwiedził dość niecodzienny gość. Ok. godziny ósmej rano można tam było zobaczyć… łosia.

 

Jak wynika z relacji Łukasza Mroza, dyrektora Muzeum w Przeworsku, łoś został zauważony tuż po godzinie 8 na dolnym parku w okolicach oranżerii i alei grabowej.

Wiemy od mieszkańców, że wcześniej przechodził koło siedziby ARMiR-u i wszedł na teren parku furtką przy bramie północnej od ul. Skłodowskiej. Akurat mieliśmy umówioną lekcję muzealną z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gaci. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały łosia z daleka – opowiada Dyrektor dodając, że to pierwszy taki przypadek, gdy łoś pojawił się przeworskim parku.

Zwierzę sprawiało wrażenie wystraszonego. W pewnym momencie podeszło do jednej z wierzb i po obgryzieniu kilku liści, położyło się na chwilę. Po przegonieniu poza teren zabudowany przez strażaków i Straż Miejską, łoś dość niechętnie opuścił park, kilka razy atakując przy tym funkcjonariuszy. Jak informowali internauci, zwierzę widziano w mieście wieczorem jeszcze tego samego dnia, w rejonie Urzędu Skarbowego i na ul. Głębokiej.

 

DP,  fot. KP PSP Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...