Ludowa nutka w Pawłosiowie

Date:

W niedzielę, 19 czerwca na placu obok Urzędu Gminy w Pawłosiowie rozbrzmiewały melodie z różnych zakątków Podkarpacia. Wszystko za sprawą Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych, który odbył się już po raz dziesiąty.

Uczestników tego wydarzenia powitał Mariusz Reń, wójt gminy Pawłosiów.

– Bardzo się cieszę, że po dwóch latach nieobecności spowodowanej przez pandemię kapele ludowe ponownie zawitały do Pawłosiowa – mówił.

Przegląd po raz dziesiąty prowadził Jan Wilk, znany i lubiany prezenter i wodzirej. Na scenie zaprezentowało się dziesięć kapel. Przegląd tradycyjnie miał charakter konkursu, a jego celem było propagowanie tradycji i folkloru subregionów Podkarpacia.

Komisja (w składzie: Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Stanisław Baryła – muzyk

oraz Andrzej Osmyk – muzyk) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce ex aequo zajęła Kapela Ludowa Raniżowianie z Raniżowa oraz Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej. II miejsce przyznano Kapeli Ludowej „Młoda Harta” z Harty, a III miejsce -Kapeli Ludowej „Malawianie” z Malawy. Wyróżnienie I stopnia otrzymała: Kapela „Swojaki” z Pawłosiowa, Kapela Ludowa „Pogórzanie” z Dynowa oraz Niżańska Kapela Ludowa z Niska. Wyróżnienia II stopnia trafiły do: Kapeli Ludowej „Dynowianie” z Dynowa, Kapeli Ludowej „Jodłowianie” z Jodłowej oraz Młodzieżowej Kapeli Ludowej Albigowianie z Albigowej. W związku z jubileuszowym wydaniem przeglądu występujące na scenie zespoły otrzymały także pamiątkowe statuetki.

 

EK, fot. CK w Przemyślu (2)

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...