Malują sercem

Date:

Miejskie Przedszkole nr 4 w Jarosławiu włączyło się w ogólnopolską akcję społeczną pt. „Malujemy sercem”. Pod okiem lokalnych artystów powstały prawdziwe dzieła, które poprzez licytacje mogą pomóc innym.

 

W zajęciach plastycznych biorą udział dzieci z oddziału o nazwie „Tańczące Michałki”. Na razie są na półmetku – do tej pory odbyły się dwa z czterech zaplanowanych spotkań podczas których dzieci zgłębiają tajniki sztuki oraz rozwijają swoją wrażliwość pod okiem lokalnych artystów. Pierwsze zajęcia odbyły się z Agnieszką Pawlikowską-Obłozą, drugie zajęcia poprowadził Dariusz Moskwiak. Dzieci mogły przenieść własne pomysły na płótno, nauczyły się jak prawidłowo trzymać pędzel, jak dobierać kolory i mieszać farby. Nie bez znaczenia jest też rozwijanie wrażliwości na pomaganie innym – obrazy, które powstały w ramach zajęć wystawiane są m.in. na licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niosącej pomoc chorym dzieciom.

Pomysłodawcą tej ogólnopolskiej akcji było Przedszkole nr 13 w Skierniewicach. Działania przedszkolaków z Jarosławia patronatem honorowym objęli: Starosta Jarosławski, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Nadleśnictwo Jarosław, które ufundowało artykuły plastyczne dla dzieci. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Gazeta Jarosławska.

DP/fot. org

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...