Marsz niezgody

Date:

Fala protestów odbywających się w całym kraju nie ominęła również naszego regionu. W zeszłym tygodniu ulicami Jarosławia i Przeworska przeszły setki ludzi. Był to wyraz niezgody na zaostrzanie prawa aborcyjnego.

 

W Jarosławiu, 28 października przy Bramie Krakowskiej, protestujący zebrali się tłumnie. Wielu przyniosło transparenty. Przeszli przez rynek, składając po drodze znicze pod biurem poselskim. Bezpieczeństwa pilnowała policja.

Na ul. 3-Maja napotkali kontrmanifestantów ulokowanych w bramie kościoła. Ci jednak słysząc wykrzykiwane hasła zaczęli bić brawo i przyłączyli się do wspólnego skandowania. Pochód dotarł pod budynek starostwa, tam również mieści się biuro poselskie. Złożono znicze, każdy chętny mógł zabrać głos. Nie doszło do żadnych incydentów.

W Przeworsku, 30 października, miejsce zbiórki było pod ratuszem. Zebrała się spora grupa. Przeszli przez rynek, ominęli bazylikę, a następnie udali się ulicą 1000-Lecia. Przeszli obok cmentarza. Po drugiej stronie ulicy ulokowali się ich przeciwnicy. O bezpieczeństwo zadbała policja. Manifestujący minęli budynek ZUS-u, przemaszerowali głównym skrzyżowaniem i wrócili pod ratusz. Pod kamieniczkami zebrali się przeciwnicy. Zaczęli wyzywać protestujących od morderców, jeden nawet podszedł do nas i zostaliśmy obrzuceni obelgami. Na szczęście policjant poprosił go o powrócenie do kolegów. Manifestanci, pozostali jeszcze chwilę, później się rozeszli. Gdyby nie obecność policji mogłoby dojść do rękoczynów.

 


 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...