Międzynarodowy sukces Patryka

Date:

Patryk Wawrzyszko, uczeń Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu wystąpił w międzynarodowej konferencji TEDxKids Academy International jako jeden z piętnastu mówców z całej Europy.

 

Patryk prowadzi bloga, który został zauważony przez Małgorzatę Guzy, organizatorkę wyżej wymienionego wydarzenia. To właśnie M. Guzy zaproponowała mu wysłanie zgłoszenia swojego udziału w międzynarodowej konferencji. Patryk postanowił spróbować swoich sił.

– Miałem ideę w sercu, więc skorzystałem z tej szansy – mówi uczeń klasy drugiej.

W styczniu Patryk wysłał filmik promujący jego zainteresowania i pasje. Po weryfikacji uczestników znalazł się w gronie piętnaściorga mówców z Europy. Jego mentorem został Hubert Wójcik, który wspierał go podczas dwumiesięcznych przygotowań.

Konferencja odbyła się 20 marca w Warszawie. Podczas niej Patryk wygłosił przemówienie na temat: „Sonder – zauważ, poczuj, zareaguj”.

– Jesteśmy dumni z Patryka i serdecznie gratulujemy mu tak udanego wystąpienia w tym międzynarodowym  przedsięwzięciu – komentuje Renata Tomaka-Pasternak, dyrektor ZSDGiL w Jarosławiu.

 

Opr. EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...