Miejsko-Gminne święto plonów

Date:

W tym roku Miejsko-Gminne Dożynki Kańczugi odbyły się w sołectwie Łopuszka Wielka. Po mszy świętej, uczestnicy udali się na plac obok Domu Strażaka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zakończona dożynkową zabawą pod grzybkiem.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, będącą podziękowaniem za zebrane plony. Udział w niej wzieli przedstawiciele miasta i gminy na czele z burmistrzem Andrzejem Żygadło, lokalne organizacje oraz mieszkańcy. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu obok Domu Strażaka. Na dożynkach tradycyjnie nie zabrakło obrzędu dożynkowego oraz prezentacji wieńców dożynkowych. Barwne wieńce pięknie prezentowały się na placu. Przykuwały wzrok swą oryginalnością i starannością wykonania. Były oczywiście te z motywami religijnymi np. w formie hostii, obrazu czy kapliczki Matki Bożej, jak też z motywami patriotycznymi. W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszki Wielkiej oraz Kapela Kańczucka. Dodatkową atrakcją był dmuchany plac zabaw dla dzieci. Nie zabrakło cateringu. Wieczorną zabawę pod grzybkiem prowadził zespół NOTO.

Organizatorami dożynek byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Sołtys wsi Łopuszka Wielka Wiktor Malik oraz społeczność sołectwa Łopuszka Wielka.

Marcin Sobczak

Fot. UMiG Kańczuga

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...