Mieszkańcy doczekali się remontów

Date:

Na drogach wojewódzkich na terenie Miasta i Gminy Sieniawa trwają remonty. W trakcie realizacji są dwa ważne i oczekiwane zadania na odcinkach: Sieniawa-Dobra i Sieniawa-Wylewa.

 

W maju Rada Miejska w Sieniawie udzieliła pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 800 tys. zł Samorządowi Województwa Podkarpackiego na sfinansowanie dwóch planowanych zadań, każdego po 400 tys. zł. Chodzi o remonty drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin-Sieniawa-Przeworsk-Grabownica Starzeńska na odcinku Wylewa-Sieniawa oraz drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa-Oleszyce-Lubaczów-Werchrata-Hrebenne na odcinku Sieniawa-Dobra. Zniszczona nawierzchnia dróg dawała się we znaki i mieszkańcom i zwykłym użytkownikom dróg. Mieszkańcy ul. Piłsudskiego w Sieniawie interweniowali m.in. na łamach naszej Gazety. Ściany ich domów zaczęły pękać od drgań powodowanych przez najeżdżające na dziury ciężarówki. Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś wielokrotnie sygnalizował potrzebę odnowienia tych odcinków, w czym wspierała go m.in. wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk.

Obecnie realizowany jest remont drugiego z wyżej wymienionych odcinków, łącznie to ponad 3 km nowej nawierzchni. Całkowity koszt remontu zaplanowanego odcinka Sieniawa-Dobra to ponad 1 mln 266 tys. zł. Lada dzień ma też rozpocząć się realizacja pierwszego z zadań. Koszt remontu odcinka Wylewa-Sieniawa to ponad 1 mln 147 tys. zł. Tutaj wymieniona zostanie nawierzchnia o łącznej długości blisko 1,5 km – od ronda w Sieniawie w kierunku Wylewy, do miejsca zakończenia poprzedniej modernizacji. Warto wspomnieć, że odbioru wspólnej inwestycji z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich, polegającej na przebudowie drogi 835 na odcinku od miejscowości Wylewa niemalże do granic Sieniawy dokonano rok temu, we wrześniu 2021 r. Również dzięki współpracy i udziale w kosztach inwestycji, przed budynkiem kompleksu sportowego, hali z basenem, wzdłuż drogi wojewódzkiej 835 jesienią 2021 r. powstał nowy pasaż. Koszt inwestycji to niespełna 184,5 tys. zł. Miasto i Gmina Sieniawa partycypowała w kosztach inwestycji w kwocie 127 tys. zł.

W tym miejscu trzeba też wspomnieć o trwającym remoncie DW nr 870 relacji Sieniawa-Jarosław, gdzie na ten cel zarząd województwa przeznaczył 6,5 mln zł. Samorząd Sieniawy nie współfinansuje tego zadania – koszty remontu pokrywa firma korzystająca z niej do przewozu wiatraków – farmy wiatrowej.

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...