Mieszkańcy gminy Wiązownica pomogli pogorzelcom z Muniny

Date:

Mieszkańcy gminy Wiązownica zebrali ponad 23 tys. zł, by wspomóc małżeństwo z Muniny, które końcem listopada straciło dom w pożarze.

 

Podczas zbiórek, które odbyły się w niedzielę, 9 stycznia w kościele pw. św. Brata Alberta w Szówsku oraz kościele pw. św. Walentego i Narodzenia NMP w Wiązownicy udało się zebrać 7 411,20 zł i 15 euro. Wcześniej datki zbierane były przy innych parafiach gminy: w Manasterzu, Mołodyczu, Piwodzie, Radawie, Ryszkowej Woli oraz Szówsku. Wówczas zebranych zostało 16 059,70 zł. Z prośbą o pomoc dla pogorzelców wystąpiła Maria Tabin-Matusz, pełniąca w tym czasie funkcję wójta. Wszystkie zebrane datki zostały już przekazane poszkodowanej rodzinie. Krzysztof Strent, wójt gminy Wiązownica serdecznie dziękuje mieszkańcom za solidarność z pogorzelcami. Wszystkim ludziom dobrej woli podziękowania składają także Sabina i Adam Pajda, których dom spłonął w pożarze.

Przypomnijmy, że do pożaru, w którym młode małżeństwo straciło tyle co zakupiony dom doszło 29 listopada. Ogień pojawił się podczas nieobecności gospodarzy. Pomimo, iż strażacy przez blisko pięć godzin walczyli z żywiołem, dobytku nie udało się uratować. Tuż po pożarze z pomocą niezwłocznie ruszyło wielu ludzi dobrego serca. Łucja Stochmańska, sołtys Muniny, założyła zrzutkę, za pomocą której nadal można pomagać pogorzelcom.

 

EK, fot. UG Wiązownica

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...