Mikołaj przyjechał karetką

Date:

W poniedziałek, 6 grudnia odbył się wielki finał II edycji akcji „I Ty możesz zostać MukoMikołajem!”. Przygotowane w ramach tej inicjatywy prezenty trafiły już do podopiecznych fundacji Mukohelp, pomagającej chorym na mukowiscydozę.

 

– Akcja spotkała się z dużym wsparciem ze strony mieszkańców, instytucji i organizacji powiatu jarosławskiego i nie tylko – mówią organizatorzy akcji.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, paczki świąteczne otrzymało 119 chorych z całej Polski. Pierwsze podarki trafiły do podopiecznych fundacji Mukohelp już 6 grudnia. W ich przekazaniu uczestniczyła Iwona Wrona, członek zarządu fundacji, a zarazem pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia oraz Aleksandra Skalska-Bajan, członek zarządu fundacji. Prezenty pomogła dostarczyć Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu karetką pogotowia, co wywołało ogromny uśmiech na twarzy dzieci, które dodatkowo miały okazję obejrzeć ambulans. Pozostałe, 116 paczek wysłano kurierem.

– Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy również firmie DHL, która po raz drugi dostarczyła paczki do naszych Muko-Bohaterów. Jesteście wspaniali – radość, uśmiech, podekscytowanie dzieci, które były bohaterami wczorajszego finału jest bezcenna, cudowna i jak najbardziej warta całego przedsięwzięcia i zaangażowania setek ludzi biorących udział w Muko-Mikołajkach – informowali organizatorzy tego przedsięwzięcia w mediach społecznościowych, tuż po dostarczeniu pierwszych paczek swoim podopiecznym.

 

EK, fot. org.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...