Mikołajkowe przygotowania w hospicjum

Date:

Zbliżający się okres jest od lat kojarzony z prezentami. Aby móc dostarczyć radość, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje zbiórkę zabawek, oraz artykułów potrzebnych dla swoich podopiecznych. Każdy, kto chce może wesprzeć fundację i przyczynić się do uśmiechów na twarzach dzieci.

 

Wśród potrzebnych rzeczy na stronie fundacji wymienia się pampersy w różnych rozmiarach, pościel i prześcieradła, a także proszki do prania i płyny płukania. Przydadzą się również ubranka z długim rękawem w rozmiarach od 98 do 164 i S, M, L, oraz skarpetki i rajstopy chłopięce i dziewczęce. Z zabawek najmilej widziane będą te interaktywne i edukacyjne, a także manualne, drewniane i zręcznościowe. Niezbędne będą również kosmetyki m.in. pielęgnacyjne dla dzieci Oliatum i Emolium.

Potrzebna również żywność

Wśród artykułów, które można przekazać na kuchnię, znajdują się miód, Nutella i dżemy, a także kasze, mąki i makarony. Najmłodsi ucieszą się również ze słodyczy: biszkoptów, herbatników, ciastek, batonów, czekolad oraz żelek, jak i z posiłków typu Gerber. Na liście wymienia się również między innymi: kawę, herbatę, kakao, kisiel, budyń i galaretki. W Hospicjum potrzebne są też środki ochrony osobistej m.in.: maseczki FFP2/FFP3, fartuchy ochronne, kombinezony barierowe i środki dezynfekcji.

 

Wsparcie dla RPOT

Na swojej stronie internetowej Podkarpackie Hospicjum zachęca również do pomocy Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek”. Podopieczni placówki najbardziej ucieszą się z klocków Lego, sprzętów sportowych, basenów oraz słodyczy z długą datą przydatności.

Pełna lista potrzebnych artykułów oraz szczegóły dotyczące darowizn znajdują się na stronie Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci pod adresem: https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/mikolajki/

JR

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...