Mikrobusy dla niepełnosprawnych

Date:

Dziewięć osobowych specjalistycznych mikrobusów będzie służyć niepełnosprawnym w powiecie jarosławskim. Zakupiono je z programu wyrównywania różnic między regionami realizowanego przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Koszt projektu zamknął się w kwocie 430 tys. zł. W tej sumie zawarto także przystosowanie pomieszczeń Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarosławiu.

Dofinansowania otrzymały gminy Pruchnik i Rokietnica na wspomniane mikrobusy oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu na remont WTZ – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Powiat jarosławski otrzymał ponadto dofinansowanie z programu na zakup mikrobusu dla DPS w Moszczanach.

Rozliczono już dofinansowanie ze środków PFRON dla gminy Pruchnik w wysokości 90 tys. zł. Tam łączny koszt zakupu wyniósł 160 tys. zł. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku gminy Rokietnica. Tutaj dofinansowanie wyniosło 85 tys. zł, przy koszcie zakupu 135 tys. zł. Cały projekt będzie rozliczony w tym roku.

opr. erka

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...