Misterium Męki Pańskiej

Date:

W niedzielę, 10 kwietnia, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu miało miejsce kolejne znakomite dla oczu i uszu widowisko. Tym razem w niezwykle realny sposób przedstawione zostało Misterium Męki Pańskiej.

 

Mimo chłodnego wieczoru wydarzenie, które było również transmitowane on-line, zgromadziło wielu widzów. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by opowieść o męce i śmierci Jezusa Chrystusa przedstawić bez pominięcia jakichkolwiek szczegółów. I tak, mieliśmy m.in. scenę Ostatniej Wieczerzy, modlitwę w ogrodzie oliwnym i zdradę Judasza, sąd nad Jezusem, Jego cierpienie podczas niesienia krzyża, wreszcie śmierć i zmartwychwstanie. W poszczególne role tradycyjnie już wcielili się okoliczni mieszkańcy, w tym wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, który zagrał apostoła Jana. Misterium wyreżyserował dobrze znany w Zarzeczu Rafał Sawicki – było to już jego trzecie widowisko w pałacowym parku. Tym razem współpracował z ojcem Erwinem Ceklarzem, który był również autorem scenariusza.

Widowisko zorganizowane zostało przez Gminę Zarzecze, Centrum Kulturalne w Zarzeczu oraz Przeworskich Bernardynów. Partnerem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Przeworsku.

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...