Młodzi modlili się przy relikwiach bł. Carlo Acutisa

Date:

We wtorek, 15 listopada do jarosławskiej Kolegiaty zawitały relikwie bł. Carlo Acutisa, peregrynujące po Polsce w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Lizbonie.

 

Relikwie bł. Carlo Acutisa powitano w jarosławskiej Kolegiacie we wtorek, 15 listopada. W uroczystej Mszy św. wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. Marceliny Darowskiej oraz Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Marian Bocho, proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu wraz z ks. Rafałem Szmikiem, koordynatorem diecezjalnym Światowych Dni Młodzieży oraz ks. Grzegorzem Delmanowiczem, dyrektorem PKLO.

W tym dniu Kolegiatę odwiedziła młodzież z okolicznych szkół i parafii. Młodzi ludzie wzięli udział w adoracji oraz modlitewnych spotkaniach w kościele, podczas których mogli poznać wyniesionego na ołtarze rówieśnika.

Carlo Acutis (1991-2006) był włoskim uczniem pełnym dobroci dla ludzi i miłości do Boga. Ewangelizował poprzez Internet. Stworzył międzynarodową wystawę na temat Cudów eucharystycznych, która gościła na 5 kontynentach i poruszyła serca wielu ludzi, pomagając im zbliżyć się do Boga.

Carlo zmarł na białaczkę. Został beatyfikowany w październiku 2020 r. w Bazylice św. Franciszka z Asyżu. C. Acutis pokazał swoim życiem, że świat cyfrowy może służyć dobru. Zafascynowany Internetem, uczynił z niego narzędzie do ewangelizacji.

 

EK, fot. Kolegiata

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...