Moto Mikołaje 2022. Charytatywna akcja motocyklistów

Date:

Charytatywną akcję pod nazwą Moto Mikołaje 2022 przygotowali motocykliści zrzeszeni w grupie motocyklowej „Mototrasa Jarosław i okolice”.   Była to już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Świątecznymi prezentami zostały obdarowane dzieci, do których św. Mikołaj nie zawsze jest w stanie dotrzeć.

 

Motocykliści zgromadzili się na jarosławskim Rynku w niedzielę, 4 grudnia, gdzie czkała na nich liczna grupa mieszkańców. Tam obdarowali dzieci cukierkami oraz świątecznymi pierniczkami. Najmłodsi mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie zarówno z motocyklistami, którzy byli w strojach św. Mikołaja, jak i z ich pięknie przystrojonymi maszynami. Uczestników tego wydarzenia powitał Sebastian Rachwał, organizator akcji oraz burmistrz Waldemar Paluch, który objął wydarzenie swoim patronatem.

O godzinie 13 motocykliści oraz kierowcy quadów sformowali świąteczną kolumnę i przejechali ulicami miasta, a następnie znów powrócili na Rynek, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej przyozdobiony pojazd.

Parada oprócz ciekawego dla mieszkańców miasta widowiska miała na celu obdarowanie najmłodszych mikołajkowymi podarkami. W tym roku motocykliści przygotowali paczki dla około dwustu dzieci. Na trasie przejazdu odwiedzili m.in. dzieci przebywające w jarosławskim szpitalu. W piątek, 2 grudnia motocyklistów można było spotkać w Galerii „Stara Ujeżdżalnia”.

Przez cztery lata trwania akcji motocyklistom udało się wesprzeć około 500 dzieci.

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...