Można już wybierać

Date:

Rozpoczęło się głosowanie na zadania w ramach budżetu obywatelskiego miasta i gminy Kańczuga na rok 2023. Do wyboru jest pięć projektów.

 

Głosowanie rozpoczęło się 12 października i potrwa do 26 października do godz. 15.00. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy miasta i gminy Kańczuga. W tym roku wybierać można z pięciu projektów. W pierwsze części, gdzie do wydania jest 50 tys. zł, dla miejscowości poniżej 500 mieszkańców, zgłoszono dwa projekty: pierwszy pn. „Modernizacja drogi w miejscowości Wola Rzeplińska” oraz drugi – „Budowa grzybka tanecznego w miejscowości Bóbrka Kańczucka”.W projektach dla miejscowości od 501 do 1000 mieszkańców, na które zaplanowano 70 tys. zł, głosować można na zadanie pn. „Rozbudowa Domu Ludowego w Niżatycach”. Wśród projektów dla miejscowości powyżej 1000 mieszkańców, gdzie do wydania jest 90 tys. zł, znalazły się zadania pn. „Modernizacja obiektów OSP Siedleczka (grzybka oraz remizy strażackiej)” oraz „Budowa miejsca rekreacji dla młodzieży szkolnej w Kańczudze”.

Głosować można elektronicznie poprzez system informatyczny pod adresem: https://kanczuga.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski oraz osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania. Wypełnione karty należy złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze lub wysłać wypełnianą kartę do głosowania na adres urzędu lub wysłać jej skan na adres: sekretariat@kanczuga.pl. Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 7 listopada.

 

DP

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...