Mukohelp organizuje akcję świąteczną

Date:

Fundacja Mukohelp z Jarosławia organizuje akcję „Mukojajo”. Przed Wielkanocą wolontariusze na ulicach Jarosławia będą zbierać datki na rzecz chorych na mukowiscydozę.

 

Akcja wielkanocna „MukoJajo” jest organizowana już po raz drugi. Jej pierwsza edycja została przeprowadzona w 2019 roku.

– Do akcji może włączyć się każdy poprzez przygotowanie jaj papierowych na patyku, jaj piernikowych, zajączków wielkanocnych itd. oraz kartek świątecznych – mówią organizatorzy akcji.

Ręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne należy dostarczyć do siedziby fundacji (ul. J. Słowackiego 24/4) do 25 marca.

Akcja rozpocznie się w sobotę, 27 marca i potrwa do czwartku, 1 kwietnia. Ozdoby wielkanocne będzie można nabyć u wolontariuszy, którzy wyjdą na ulice Jarosławia.

Cały dochód uzyskany ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na zakup leków dla podopiecznych fundacji. Akcja ma również na celu podniesienie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy, śmiertelnej choroby genetycznej, która powoduje zmiany w układzie oddechowym oraz przewodzie pokarmowym.

EK, Fot. archiwum org.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...