Muzea nocą – wirtualnie i tradycyjnie

Date:

W ubiegły weekend w całej Polsce odbyły się wydarzenia kulturalne w ramach Nocy muzeów. Ma ona na celu zachęcenie do zwiedzania, nawet do późnych godzin nocnych, tak by każdy miał czas na obcowanie ze sztuką na spokojnie, bez pośpiechu.

 

Ze względu na pandemię oraz remont płyty rynku, w Jarosławiu w tym roku postawiono na wirtualne zwiedzanie. Za pośrednictwem facebook’owych stron Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Informacji Turystyczno-Kulturalnej można było dowiedzieć się m.in. o najnowszych odkryciach archeologicznych, ceramice dawnych mieszczan oraz miejskich traktach i gościńcach. On-line można było też obejrzeć spektakl „Balladyna” w wykonaniu Teatru Baccalaureus.

 

W Przeworsku zwiedzanie odbyło się w tradycyjnej formie, ale z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Do najważniejszych wydarzeń tego wieczoru można zaliczyć otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie „Współcześni rycerze Św. Floriana”. Odbył się też plenerowy koncert piosenki poetyckiej zespołu „Jak”, a do północy zwiedzić można było wystawę w Galerii Magnez, Pałac Lubomirskich oraz Muzeum Pożarnictwa.

 

DP/fot. Muzeum w Przeworsku

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...