Na pielgrzymkowym szlaku

Date:

Ruszyła 41. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku ma formę sztafetową.

 

W niedzielę, 4 lipca na szlak wyruszyli pielgrzymi z Jarosławia i Radymna. Grupa św. Józefa wybrała się w trasę po wspólnej modlitwie w kościele pw. św. Wawrzyńca, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Tego dnia swoje pielgrzymowanie rozpoczęła także grupa św. Brata Alberta z Jarosławia, która zwykle swój marsz rozpoczynała następnego dnia. Jednak w tym roku z racji formy sztafetowej pielgrzymki zmieniła datę rozpoczęcia. Razem z jarosławską grupą rekolekcje w drodze zainaugurował bp Krzysztof Chudzio.

Natomiast we wtorek, 6 lipca na Jasną Górę wyruszyli pielgrzymi z Przeworska. Grupa św. Rafała zgromadziła się na uroczystej Mszy św. bazylice pw. Ducha Świętego. Pierwsze kilometry z pątnikami pokonali przedstawiciele władz.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w czwartek, 15 lipca. Ich zmagania można śledzić na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej oraz za pośrednictwem Radia Fara. Istnieje także możliwość duchowego oraz modlitewnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

EK, fot. Archidiecezja Przemyska (2), UM Przeworsk (1)

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...