Na Poniatowskiego zapadła się droga

Date:

Na ul. Poniatowskiego w Jarosławiu pod warstwą asfaltu była pustka. W środę po południu rozgrzana nawierzchnia nie wytrzymała obciążenia i zapadła się tworząc kilkumetrową głęboką wyrwę. Ulicę, która jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta   zamknięto, a Jarosław zaczął się korkować.

 

Andrzej Wysocki, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który tuż po zdarzeniu pojawił się na miejscu zaznaczył, że przyczyny będą dopiero wyjaśniane, jednak wszystko wskazuje na wymycie podłoża. Niedługo później informował, że za podmycie odpowiada kanalizacja burzowa, a awaria uszkodziła także kanalizację sanitarną. Zapewnił, że PWiK szybko usunie uszkodzenie. Normalny ruch przywrócono następnego dnia

Do podobnych sytuacji dochodzi co roku. Obywa się jednak na obniżeniu nawierzchni i drobniejszych zapadliskach. Dziura, która zablokowała ruch na ul. Poniatowskiego w ubiegłym tygodniu wyglądała groźnie. Na szczęście nikt w nią nie wjechał.

W 2006 r. niemal w tym samym miejscu droga zapadła się pod autobusem. Rok później duża dziura wyskoczyła na zbiegu ul. Poniatowskiego i 3 Maja. Potem były kolejne.

Już wtedy inżynierowie ostrzegali, że tam, gdzie biegną pod jezdnią główne arterie wodne i kanalizacyjne, sytuacja może być podobna, a jednym z takich odcinków jest ul. 3 Maja od ul. Poniatowskiego do szpitala. Zalecali przegląd i wymianę instalacji. Do dzisiaj niewiele w tym kierunku zrobiono.

erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...