Nagrali teledysk z zespołem „Piersi”

Date:

Dzieci z Mirocina i Rozborza wzięły udział w nagraniach nowego utworu zespołu Piersi pt. Za wolnością gnaj”.

Po nagraniu w studio nie zabrakło wspólnych zdjęć z członkami zespołu Piersi.

Premiera utworu miała miejsce na początku lipca, ale prace nad nim odbyły się o wiele wcześniej. Wzięły w nich udział m.in. dzieci z zespołów wokalnych działających na terenie Gminy Przeworsk: „Szafirowe nutki”, „Szafirowe nutki-junior” oraz „Forte”. Wspólnym mianiownikiem tych grup jest Anna Bieniasz-Markowicz, prowadząca zajęcia z młodymi artystami, nauczycielka muzyki w szkołach podstawowych w Mirocinie i Rozborzu. Jak opowiada wszystko zaczęło się tuż przed Wielkanocą.

W Wielki Czwartek skontaktował się ze mną Robert Wójtowicz ze studia nagrań w Mirocinie. Powiedział, że zespół Piersi nagrywa nową piosenkę i potrzebuje dziecięcych głosów, najlepiej takich 5-, 6-letnich. Tylko jeden termin wchodził w grę, tuż po świętach. Czasu na przygotowania było więc niewiele – wspomina pani Anna.

Przed wizytą w studio spotkali się zaledwie jeden raz, trzeba było zwłaszcza przećwiczyć tzw. śpiewanie dwugłosowe, czego wcześniej nie robili. Nagranie wyszło bardzo dobrze, dzieci były zachwycone nie tylko pracą w profesjonalnym studio, ale i spotkaniem z muzykami zespołu. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć i autografów. Później, w maju, przyszedł czas na nagrywanie teledysku do utworu. Powstawał m.in. na placu zabaw i w lesie, wieczorem. Zespół wraz z rodzicami przygotował stroje dla dzieci, które występowały jako aniołki.

Czujemy się ogromnie wyróżnieni, że to właśnie my zostaliśmy wybrani do takiego projektu. Dla dzieci to na pewno cenne doświadczenie, ale i świetna pamiątka na całe życie – mówi A. Bieniasz-Markowicz podkreślając, że jej podopieczni są bardzo chętni do udziału w zajęciach muzycznych, chcieli na nie przychodzić nawet na wakacjach. Zarówno obie grupy „Szafirowych nutek” jak i „Forte” mają już na swoich kontach wiele sukcesów, w których osiągnieciu wspierają ich nie tylko rodzice dzieci, ale i dyrekcje obu szkół, a także władze gminy z wójtem na czele.

 

Utwór pt. „Za wolnością gnaj” mówi o trwającej w Ukrainie wojnie. To wsparcie zespołu Piersi dla ukraińskich muzyków, którzy – jak sami mówią o swoim dziele członkowie zespołu – musieli w jednej chwili zamienić instrumenty na karabiny. Utwór stworzony jest również z myślą o wszystkich, którzy podczas walk stracili swoich bliskich, ale ma też dawać nadzieję na lepsze jutro.

DP/ fot. arch. ABM

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...