Nagrodzeni w konkursie recytatorskim

Date:

W poniedziałek, 20 marca w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”.

 

Na scenie wystąpiło 80 recytatorów reprezentujących 31 szkół podstawowych i placówek z terenu miasta i powiatu jarosławskiego, a także Lubaczowa, Przeworska i Przemyśla.

Uczestnicy konkursu z ogromnym zaangażowaniem oraz przejęciem wygłaszali najpiękniejsze polskie wiersze dawnych i współczesnych polskich poetów. Poziom tegorocznych wystąpień był wysoki i wyrównany. Niemniej jednak komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić 26 osób.

W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Laura Koprowicz (kl.1, SP nr 6 w Jarosławiu), II miejsce ex aequo: Jakub Kornaga (kl. 3, SP nr 1 w Lubaczowie) oraz Weronika Plezia (kl. 2, SP w Ryszkowej Woli). Zaś III miejsce ex aequo zdobyły: Aleksandra Zięba (kl. 3, SP nr 1 w Przeworsku) oraz Marcela Pieczonka (kl.3, SP nr 1 w Pruchniku).

Wyróżnienia odebrali: Wiktoria Pękala (SP nr 6 w Jarosławiu), Michalina Luch (SP nr 1 w Przeworsku), Julia Kłak (SP w Szówsku), Antoni Wawrzeszek (SP w Zapałowie) oraz Zuzanna Wołoszyn (SP w Dobkowicach).

W kategorii klas 5-6 zwyciężyli: I miejsce – Filip Nazarewicz (kl. 6, SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce ex aequo – Szymon Danicki (kl. 6, SP nr 7 w Jarosławiu) oraz Nina Szymańska (kl. 4, SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), III miejsce ex aequo – Kaja Kijanka (kl. 4, SP w Łowcach) oraz Michał Weber (kl. 5, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie).

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Walicka (SP nr 9 w Jarosławiu), Sławomir Świerk (SP nr 9 w Jarosławiu, Milena Bar (Stowarzyszenie przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem Łatwiej”), Karolina Szlapańska (SP w Łowcach), Amelia Pierzchała (SP w Szówsku).

W kategorii klas 7-8 najlepsi byli: I miejsce – Anastazja Koprowicz (kl. 7, SP nr 6 w Jarosławiu), II miejsce – Jakub Wojciechowski (kl. 7, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie), III miejsce – Daria Krajowska (kl. 7, SP nr 9 w Jarosławiu).

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Słabak (SP w Radymnie), Julia Parkita (SP w Rozborzu Długim) oraz Fabian Lignowski (SP nr 15 w Przemyślu).

 

EK, fot. JOKiS

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...