Nie słabnie pomoc dla szpitali

Date:

Grono darczyńców wspierających lokalne szpitale powiększa się z dnia na dzień. Pomoc dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, jak i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku płynie zarówno ze strony samorządów, fundacji, stowarzyszeń przedsiębiorców, jak i zwykłych obywateli.

Rotary Club Jarosław przekazał sprzęt wspomagający oddychanie o wartości 20 tys. zł.

Już trzeci miesiąc szpitale w całej Polsce pracują w mocno zmienionych warunkach. Niestety w wielu placówkach cały czas odczuwalne są braki, które dotyczą nie tylko personelu, aparatury, sprzętu medycznego, ale i podstawowych środków ochronnych. Dlatego każdy przejaw pomocy ma tak wielkie znaczenie.

Od początku epidemii miejscowe szpitale wspomogło wielu darczyńców, których nie sposób wymienić. Dla przykładu w ciągu ostatnich dni do COM Jarosław trafiło m.in.: 10 sztuk masek ochronnych z zapasem filtrów od PPHU Patrex Poland, sprzęt wspomagający oddychanie – AIRVO2-SET o wartości 20 tys. zł od Rotary Club Jarosław, blisko 600 sztuk kombinezonów oraz fartuchów ochronnych od burmistrza Waldemara Palucha, przyłbice od Fundacji WOŚP, 120 sztuk maseczek ochronnych uszytych przez Siostry Benedyktynki z Jarosławia, dwie palety napojów witaminowych od Grupy Żywiec SA, a także kolejna przesyłka od Fundacji Siepomaga, w której znajdowały się różnego rodzaju maseczki, rękawiczki, ochraniacze na buty oraz przyłbice.

Nieoceniona pomoc płynie również do SP ZOZ w Przeworsku. Przeworski szpital wsparła w ostatnich dniach m.in. Fundacja Siepomaga ofiarowując: 1 000 sztuk maseczek, 800 sztuk rękawiczek, 400 czepków, 400 sztuk ochraniaczy na buty, 120 kombinezonów oraz 80 przyłbic. Castorama przekazała: 1 600 maseczek, 200 przyłbic oraz 10 płynów do dezynfekcji. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Podkarpackiej przekazało: 300 sztuk maseczek, 25 przyłbic oraz środki pieniężne w kwocie 500 zł. Fundacja 4F Pomaga podarowała 15 000 maseczek medycznych oraz 150 sztuk gogli o wartości 56 tys. zł. Wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego w wysokości 20 tys. zł udzieliła również gmina Jawornik Polski.

Wszystkim darczyńcom, którzy od początku epidemii wsparli jarosławski i przeworski szpital dziękuje zarówno Dyrekcja, jak i pracownicy szpitali.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...