Nie żyje kobieta, która wypoczywała w Radawie

Date:

Pomimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować życia 79-letniej mieszkanki Jarosławia, która w czwartek, 18 sierpnia wypoczywała nad zalewem w Radawie.

 

Do tragedii doszło przed godziną 15.00. 79-letnia mieszkanka Jarosławia przebywała na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie w towarzystwie bliskich jej osób. Z relacji rodziny wynika, że doskonale pływała. Kiedy jej bliscy wypoczywali na brzegu, ta pokonywała kolejne dystanse. W pewnym momencie siostrzenica kobiety spostrzegła, że jej krewna przestała płynąć. Ciało unosiło się na wodzie. Kobieta natychmiast wszczęła alarm. W wyciągnięciu starszej kobiety, która znajdowała się niemal na środku zbiornika pomogli plażowicze. Niezwłocznie przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy.

– W początkowej fazie kobieta wykazywała jeszcze oznaki przytomności. Później zaczęły one zanikać – informuje bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu.

Na miejsce przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mołodycza oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Jarosławia z łodzią ratunkową. W momencie przyjazdu strażaków 79-latka znajdował się już na brzegu.

– Resuscytację kontynuowano aż do przyjazdu karetki pogotowia. Wtedy przekazano kobietę zespołowi ratownictwa medycznego, który ponad godzinę wykonywał zabiegi reanimacyjne. Niestety, stwierdzono zgon – informuje W. Czernysz.

Nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci kobiety. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

EK, fot. KP PSP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...