Niebieska iskierka poszła w świat

Date:

– Jesteśmy z wami niebieskimi motylami – takie pozdrowienia przekazują uczestnicy akcji challengeniebieskiemotyle2021 na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz zespołem Aspergera.

 

Akcja została zainicjowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

– Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom – mówi Wojciech Głąb, dyrektor SOSW.

Akcję zapoczątkowały panie: Jadwiga Machaj oraz Monika Mikłasz, które niejednokrotnie brały udział w organizacji przeglądu twórczości dziecięcej „Niebieskie Motyle”. W tym roku ze względu na pandemię akcja nie mogła się odbyć, dlatego organizatorzy postanowili przenieść ją do sieci. Odzew jest ogromny. Każdego dnia swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem oraz zespołem Aspergera wykazują kolejni uczestnicy.

Challenge jest bardzo prosty. Aby zrealizować zadanie, wystarczy ubrać się na niebiesko, a następnie wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca. Osoby bardziej kreatywne mogą wykonać inną dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej. Wykonanie zadania trzeba uwiecznić na filmie lub fotografii, a następnie umieścić je na swoim profilu w mediach społecznościowych oraz przesłać na adres organizatora. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: „Jesteśmy z wami, niebieskimi motylami!”. Osoba, która wykonała zadanie, może nominować kolejne osoby. Na wykonanie zadania jest 48 godzin.

EK, fot. org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...