Nowe miejsca do pochówków

Date:

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przeworska, burmistrz Leszek Kisiel poinformował, że w przyszłym roku prawdopodobnie możliwe będą pochówki na nowej części cmentarza komunalnego przy ul. Pod Rozborzem.

 

Radni zdecydowali o zmianach w budżecie, które konieczne były m.in. do tego by kontynuować rozbudowę cmentarza i by jak najszybciej zwiększyć ilość miejsc do pochówku.

Burmistrz Leszek Kisiel poinformował, że wszystkie działki pod pierwszą nową część cmentarza zostały już wykupione, choć jak pisaliśmy wcześniej, były z tym problemy. Opracowana została już dokumentacja. Dokonano prac porządkowych m.in. usunięcia zarośli, w planach jest również zasypanie parowu za ogrodzeniem, który w przyszłości ma stać się drogą.

Kiedy będą możliwe pochówki w tym miejscu?

Zrobimy wszystko, abyśmy mogli jak najszybciej rozpocząć pochówki na nowej części cmentarza. Całość cmentarza będzie służyła następnym pokoleniom mieszkańców przez ok. 30-40 lat, może więcej. Chcemy jak najszybciej rozpocząć uzbrajanie tego terenu, tak abyśmy mogli już w drugiej połowie przyszłego roku zacząć tu pochówki – zapewniał L. Kisiel.

Burmistrz zapewnił też, że oprócz budowy nowej części cmentarza, równocześnie ta już istniejąca również będzie remontowana, m.in. kaplica czy alejki.

 

DP


 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...