Nowe ogniska koronawirusa

Date:

Powiat jarosławski wrócił do żółtej strefy na mapie obrazującej tygodniowy przyrost zakażeń. Powiat przeworski na razie nadal na zielono, ale niczego nie można być pewnym. Wykryto nowe ogniska zakażeń.

 

Jedno z ognisk zdiagnozowano w zakładzie odzieżowym na terenie Przeworska. Do piątku, w ognisku odnotowano łącznie 23 osoby z dodatnim wynikiem, w tym u 13 pracowników i 10 osób z kontaktu. W zakładzie zatrudnionych jest 95 pracowników. 12 sierpnia był ostatnim dniem pracy zakładu – 17 sierpnia podjęto decyzję o objęciu wszystkich pracowników kwarantanną i przeprowadzeniu u nich badań, które odbyły się 20 i 21 sierpnia.

 

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym COM Jarosław do 20 sierpnia odnotowano łącznie 28 pozytywnych wyników, w tym 15 u pacjentów, 10 u osób personelu i 3 u osób z kontaktu. Pacjenci z pozytywnymi wynikami umieszczeni zostali na jednym piętrze, pacjenci z negatywnymi wynikami pozostają w izolacji, traktowani jako podejrzani o zakażenie. Do opieki nad pacjentami przekierowano personel przebywający na urlopach.

Wcześniej, 15 sierpnia, pozytywny wynik w kierunku COVID-19 zdiagnozowano u jednego z pracowników SP ZOZ w Przeworsku. Po opracowaniu ogniska skierowano na kwarantannę 1 lekarza i 3 położne z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z powodu braków kadrowych wstrzymano nowe przyjęcia na oddział, nieczynna była również poradnia. 19 sierpnia personel przebywający na kwarantannie uzyskał ujemne wyniki testów i wrócił do pracy.

Pojedyncze przypadki z powiatów jarosławskiego i przeworskiego zaliczały się też do ognisk związanych z weselem w Rzeszowie oraz Spotkaniem Młodych w Kalwarii Pacławskiej.

 

Wirus dzień po dniu

18 sierpnia: W województwie potwierdzono 39 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wśród nich 6 to osoby z pow. jarosławskiego (5 mężczyzn i kobieta) oraz 5 z pow. przeworskiego (4 kobiety i mężczyzna). Wyzdrowiało po dwóch mieszkańców z obu naszych powiatów.

19 sierpnia: W komunikacie poinformowano o mieszkańcu powiatu jarosławskiego, który 17 sierpnia zmarł w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie. Wyzdrowiało 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 1 z przeworskiego. Wśród nowych przypadków odnotowano: 7 osób z pow. jarosławskiego (5 kobiet i 2 mężczyzn) oraz 6 osób z pow. przeworskiego (4 kobiety i 2 mężczyzn). Łącznie na Podkarpaciu przybyło 33 nowe przypadki potwierdzonych zakażeń.

20 sierpnia: Kolejny dzień przyniósł 26 nowych przypadków w województwie, z czego 8 to osoby z powiatu jarosławskiego (4 kobiety, 4 mężczyzn) i 1 mężczyzna z powiatu przeworskiego. Wyzdrowiało 6 mieszkańców z pow. przeworskiego i 1 z pow. jarosławskiego.

21 sierpnia: Piątkowy komunikat to 46 nowych zakażeń: 4 z pow. jarosławskiego (3 kobiety i mężczyzna) oraz 6 z pow. przeworskiego (3 mężczyzn i 3 kobiety). Wyzdrowiało 16 mieszkańców z pow. jarosławskiego i 2 z przeworskiego.

22 sierpnia: Tego dnia wykryto 32 przypadki zakażenia. 7 osób z powiatu jarosławskiego (5 kobiet i 2 mężczyzn) oraz 2 osoby z powiatu przeworskiego (kobieta i mężczyzna). W ZOL COM Jarosław zmarł mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Wyzdrowiało 3 mieszkańców pow. przeworskiego i 1 z jarosławskiego.

23 sierpnia: Wśród nowych 45 przypadków, najwięcej pochodzi z naszych powiatów – 14 z powiatu przeworskiego (11 kobiet i 3 mężczyzn) oraz 8 z powiatu jarosławskiego (3 kobiety, 5 mężczyzn). Wyzdrowiało 3 mieszkańców pow. jarosławskiego i 2 z pow. przeworskiego.

24 sierpnia: Z 21 nowych przypadków 4 to osoby z pow. przeworskiego (3 mężczyzn i kobieta) oraz 1 kobieta z jarosławskiego. Wyzdrowiało 3 mieszkańców pow. jarosławskiego.

 

Według stanu na 24 sierpnia, na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 46 osób, 3.329 poddane jest kwarantannie (w powiecie jarosławskim – 244, w przeworskim 277), a w izolacji przebywa 686 osób. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 125 osób. Od początku wdrożenia badań przebadano ogółem 68.879 próbek pobranych od mieszkańców Podkarpacia. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2.120 przypadków zakażenia (684 – jarosławski, 150 – przeworski), 1.230 osób wyzdrowiało (500 – jarosławski, 86 – przeworski). Odnotowano 79 zgonów (19 – jarosławski, 0 – przeworski).

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...