Nowe pojazdy w jarosławskiej komendzie

Date:

Trzy nowe samochody zasilą flotę Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Symboliczne przekazanie pojazdów odbyło się w środę, 19 stycznia przez przedstawicieli lokalnych władz.

 

Do jarosławskiej komendy trafiły dwie Toyoty Corolle 1,8 VVT-i Hybrid i Kia Sportage 1,6 TGDI 4×4. Kluczyki do Kia Sportage 1,6 typu SUV wręczył funkcjonariuszom burmistrz Waldemar Paluch.

– Zakup auta był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Jarosława. Miasto przekazało na ten cel 60 tys. zł. Jest to 50 procent wartości pojazdu – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Auto trafiło do wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Policjanci otrzymali też dwa samochody marki Toyota Corolla (hybrydy). Zakup jednego z nich współfinansowało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Do drugiego dorzuciły się gminy: Jarosław, Radymno i Laszki. Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie przez jarosławskich policjantów. Jedno z nich trafi na wyposażenie komisariatu w Radymnie.

W przekazaniu samochodów uczestniczyli: nadkomisarz Jan Wojtowicz, komendant powiatowy Policji w Jarosławiu, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski, Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia, Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław, Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno oraz Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki.

 

Opr. EK, fot. UM

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...