Nowoczesny dom parterowy z pięknym tarasem dla miłośników wygody i potrzebie bycia z naturą

Date:

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, relaksowanie się, spotkania ze znajomymi, a także poranki przy kawie na tarasie to drobne przyjemności, które dają naprawdę dużo radości. Warto więc wybrać nowoczesny dom parterowy z pięknym tarasem, aby spędzać czas spokojnie i w pobliżu natury. Na co zwrócić uwagę i na jaki projekt się zdecydować?

 

Dom z tarasem – na co zwrócić uwagę?

Taras często jest uznawany za przedłużenie domu, a więc miejsce, w którym można spędzać czas w ciszy i spokoju, relaksować się, jeść posiłki, a także zapraszać rodzinę i znajomych. Wybierając projekt domu z tarasem, warto zastanowić się nad dokładnym usytuowaniem działki. Chodzi o to, aby taras znajdował się w dosyć nasłonecznionym miejscu. Dodatkowo można zamontować specjalną altanę, podcienie lub po prostu daszek, co sprawi, że na tarasie będzie można posiedzieć zarówno w pochmurny, jak i w słoneczny dzień. Warto także zwrócić uwagę na widok z tarasu – najważniejsze, aby był to widok relaksujący, przyjemny dla oka.

Chodzi o to, aby taras nie znajdował się akurat w pobliżu ruchliwej ulicy, czy też przystanku autobusowego. Znacznie lepiej, jeśli z tarasu można patrzeć na góry, morze, doliny, inne domy lub miasto. Dla większości osób ogromną zaletą tarasu jest możliwość opalania się na nim. Nie wszyscy lubią jednak słońce, dlatego taką przestrzeń należy dopasować do potrzeb domowników. Najlepiej, jeśli taras w połowie jest oświetlony, a w połowie kryje się pod dachem. Innym rozwiązaniem jest ustawienie dużego parasola. Już na etapie projektu domu, warto zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać wymarzony taras i jakie funkcje ma pełnić.

 

Jak urządzić taras?

Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiedniej podłodze na tarasie, ponieważ to miejsce jest narażone na ciągłe zmiany temperatur, deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne. Właśnie dlatego najlepiej skorzystać ze specjalnych produktów, które są dedykowane właśnie na taras. Chodzi o to, aby posadzka była nie tylko odporna na wilgoć, ale także na mróz i inne czynniki atmosferyczne. Na tarasie warto ustawić wygodne meble, na przykład fotele lub krzesła, a także stół. Do tego świetnie sprawdzi huśtawka lub bujane krzesło. Idealnym rozwiązaniem jest upiększenie tarasu przy pomocy oświetlenia, kwiatów oraz elementów dekoracyjnych.

 

Proponowane projekty 

Poniżej znajdziesz trzy ciekawe projekty domów parterowych z tarasami. Sprawdź projekty domów z tarasem na domoweklimaty.pl

4 Pory Roku

Projekt 4 Pory Roku to dom o powierzchni 125 metrów kwadratowych, przeznaczony dla rodziny. W strefie dziennej znajduje się salon, jadalnia i kuchnia, a w wypoczynkowej trzy sypialnie i dwie łazienki. Na taras można wyjść z salonu, co jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia dobrą komunikację. W ten sposób można łatwo wynieść na taras naczynia z obiadem lub kolacją, a dodatkowo osoby na tarasie nie przeszkadzają domownikom w sypialniach.

Adria 2

Adria 2 to projekt domu o powierzchni około 175 metrów kwadratowych, a więc dużej nieruchomości. W tym wypadku na taras także można wyjść z dużego salonu, połączonego z jadalnią. Całość jest bardzo funkcjonalna i wygodna.

Alkierz

Ostatni proponowany projekt to Alkierz, duży dom o powierzchni około 156 metrów kwadratowych. Na taras prowadzą aż dwa wyjścia, a więc z salonu oraz z kuchni, co jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem. W strefie nocnej znajdują się trzy sypialnie, garderoba i dwie łazienki, a więc projekt spełnia potrzeby także kilkuosobowej rodziny.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...