Nowy most w Budzyniu

Date:

W piątek, 25 września oficjalnie uruchomiono przebudowany most na Szkle w Budzyniu. w Leżąca w ciągu drogi powiatowej z Kobylnicy Ruskiej przez Budzyń do Korczowej przeprawa łączy powiat jarosławski z lubaczowskim.

 

Koszt realizacji trwającej rok inwestycji wyniósł ponad 3 mln zł. Wybudowano ją dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1.8 mln zł. 50 tys. zł przekazało Nadleśnictwo Jarosław. Tyle samo dodała Gmina Radymno. Pieniądze przekazała też Gmina wielkie Oczy i nadleśnictwa lubaczowskie. 659 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu lubaczowskiego.

Przebudowa mostu oparła się na istniejącej konstrukcji stalowej. Adaptowano i wzmocniono podpory, za wyjątkiem tymczasowego przyczółka od strony Budzynia, który został wymieniony na nowy. Most ma nawierzchnię bitumiczną. Wyremontowano także dojazdy. Nowy most ma nośność 40 ton.

W gminie Radymno zakończono też remont mostu w Duńkowicach na Starej Wiszni, na ciągu drogi krajowej 94. Inwestycja kosztowała niemal 3 mln zł. Remont obejmował dobudowę fundamentów oraz wykonanie konstrukcji stalowej i nawierzchni. Przebudowano też dojazdy.

 

erka/Starostwo lubaczowskie

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...