O bezpieczeństwie oraz planowanych przedsięwzięciach

Date:

Bezpieczeństwo w mieście, zmiany w budżecie, sprawozdania z prac komisji i rady w 2022, ale także ustanowienie roku 2023 rokiem Jana Chryzostoma Zachariasiewicza, to główne tematy LVI Sesji Rady Miasta Radymna, która odbyła się we wtorek, 14 marca.

 

Podczas ostatniej sesji przyjęto 7 uchwał. Dotyczyły one m.in. zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, lub gminnej ewidencji zabytków, zmian w budżecie, wyrażenia zgody na sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości, zwolnienia Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radymnie z obowiązku wpłaty nadwyżki środków obrotowych do budżetu miasta, podtrzymania stanowiska Rady Miasta Radymna w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radymnie oraz przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Radni podjęli także uchwałę, której projekt zgłosiło Stowarzyszenie Rozwoju Radymna „Galeon” dotyczącą ustanowienia w Radymnie roku 2023, rokiem Jana Chryzostoma Zachariasiewicza, w związku z przypadającym na bieżący rok dwusetną rocznicą jego urodzin.

Kom. Robert Johnson, komendant Komisariatu Policji w Radymnie przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa w mieście, a przewodniczący komisji odczytali sprawozdania z ich pracy za rok 2022.

Mieczysław Piziurny, burmistrz Miasta Radymna w sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej omówił szereg aktualności dotyczących funkcjonowania Miasta. Zrelacjonował m.in. przebieg procedury, mającej wyłonić wykonawcę remontu elewacji budynku, mieszczącego siedzibę urzędu miasta, pobliskiej kotłowni oraz przebudowę dróg wewnętrznych w kompleksie dawnych koszar austriackich.

 

Były dobre wiadomości

  1. Piziurny podczas sesji przekazał również informację o orzeczeniu Sądu Okręgowego w Przemyślu przyznającym Miastu własność budynków w Rynku o numerach 10 i 13.

– W ostatnich dniach zleciłem wykonanie dokumentacji na wymianę instalacji elektrycznych, istnieje też potrzeba przebudowy kominów wentylacyjnych, najważniejsze jest jednak to, że Miasto jest w końcu właścicielem tych kamienic i będzie można wydawać środki samorządowe, oczywiście w miarę możliwości na remont tych budynków – mówił burmistrz, podkreślając rolę w wygraniu sądowej batalii Anny Philipp-Pruchnik, pełniącej w tym urzędzie obowiązki radcy prawnego. – Na początku kadencji obiecywałem mieszkańcom i Wysokiej Radzie, że przystąpimy do regulacji stanu prawnego tych kamienic. Dotrzymałem słowa, a teraz musimy przystąpić do remontu tych budynków, bo ich stan techniczny wymaga szybkiej interwencji – podkreślał burmistrz.

Burmistrz wzmiankował także o podpisaniu umów na remonty ulic Sienkiewicza i Plażowej, a także zdał relację z postępów dotyczących przygotowywania i składania wniosków o dofinansowanie kolejnych inwestycji w Radymnie tj. remontu ul. Słowackiego, budynku hali targowej oraz budowy przy ul. Sportowej hali sportowej o lekkiej konstrukcji.

Opr. EK, fot. UM

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...