O bezpieczeństwie społecznym w powiecie

Date:

„Uwarunkowania bezpieczeństwa społecznego w powiecie jarosławskim – wybrane aspekty” – to tytuł seminarium, które odbyło się w czwartek, 20 stycznia w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

 

Gospodarzami seminarium, oprócz jarosławskiej uczelni, był także samorząd powiatu jarosławskiego, staraniem którego ukazała się również publikacja o tym samym tytule. Autorami wydawnictwa są dr Barbara Szczypta-Kłak, dr Krzysztof Pobuta oraz prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor PWSTE. Opracowanie dotyczy lat 2018 – 2020 i zawiera artykuły wielu autorów.

– Powiat jarosławski ma niewątpliwe szczęście posiadać na swoim terenie prężnie rozwijającą się uczelnię wyższą, której atutem jest bardzo dobrze wykształcona, posiadająca doświadczenie dydaktyczne i praktyczne kadra – mówił podczas spotkania starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Trudno bowiem przecenić walory, które płyną z naukowego podejścia do problematyki życia społecznego i które stanowią diagnozę do podejmowanych, również przez samorządy, wieloaspektowych działań – dodał starosta.

W seminarium uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele „Caritas”, samorządowcy, przedstawiciele służb i formacji mundurowych oraz pracownicy i studenci PWSTE. W trakcie wydarzenia podpisano także umowę o współpracy pomiędzy uczelnią a związkami zawodowymi NSZZ „Solidarność”, reprezentującymi: policję, straż graniczną, straż pożarną i służbę więziennictwa. Do porozumienia przystąpili także związkowcy Celnicy PL.

 

Opr. EK

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...