O przetwarzaniu stołecznych odpadów

Date:

W środę, 8 lipca w Leżachowie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, dotycząca przetwarzania odpadów komunalnych pochodzących z Warszawy.

 

– W wyniku awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” miliardy litrów nieczystości trafiały do Wisły. Okazuje się jednak, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Groźne odpady trafiały do dziewięciu województw z całej Polski – podkreślali: Teresa Pamuła oraz Tadeusz Chrzan, posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Wybór miejsca konferencji nie był przypadkowy. Odpady z warszawskiej oczyszczalni przywożone były również na Podkarpacie. Trafiały m.in. do Leżachowa w gminie Sieniawa. Wydarzenie było kontynuacją konferencji, która odbyła się już wcześniej w stolicy. Jej organizatorzy zwracali uwagę na skalę problemu. Podkreślali, że niebezpieczne osady trafiały w różne miejsca Polski.

W latach 2018 i 2019 w ośmiu na dziewięciu województwach, do których trafiały odpady z Warszawy Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska stwierdziła szereg uwag i nieprawidłowości, skutkujących nie tylko przeraźliwymi konsekwencjami dla mieszkańców, ale i środowiska naturalnego.

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...