O ściekach na sesji

Date:

Rada Miasta Jarosławia na sesji zwołanej 26 września przyjęła 35 uchwał, w tym 21 dotyczyło rozpatrzenia petycji o niemal identycznej treści, a dotyczących kanalizacji i odbioru ścieków w dzielnicy nr 7. Obrady trwały prawie 11 godzin. Sporo czasu zajęły dyskusje okraszane emocjonalnymi wypowiedziami. Jeśli na podstawie słownych przepychanek zechcielibyśmy wyciągać wnioski związane z powagą i godnością najważniejszych organów samorządowych miasta będących reprezentantami mieszkańców, to byłyby one opłakane.

 

Sesję rozpoczęto od rozpatrzenia 21 petycji dotyczących niezwłocznego wykonania kanalizacji miejskiej w rejonie posesji objętych petycjami i umożliwienie przyłączenia do kanalizacji oraz wprowadzenia regulacji dotyczących obniżenia kosztów wywozu nieczystości ciekłych w ramach usług świadczonych przez spółki miejskie celem ujednolicenia kosztów odprowadzenia nieczystości ciekłych z posesji położonych na terenie miasta. Projekt odpowiedzi na pisma od mieszkańców przedstawiała Agnieszka Wywrót, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jarosławia. Między długimi wyjaśnieniami odnoszącymi się do gospodarki ściekowej uspokajała radnych. Ocenę dyskusji wyraził mieszkaniec Jarosławia, który skontaktował się z Redakcją Gazety Jarosławskiej. – Rozprawiali o ściekach i odniosłem wrażenie, że poziom tego gadania przybrał formę zbliżoną do poruszanego tematu – stwierdził. Projekt odpowiedzi na petycję uznawał ją za zasadną petycję w części wykonania kanalizacji miejskiej w rejonie posesji objętej petycją i umożliwienia przyłączenia do kanalizacji, a za bezzasadną petycję w części dotyczącej wprowadzenia regulacji w zakresie obniżenia kosztów wywozu nieczystości ciekłych w ramach usług świadczonych przez spółki miejskie celem ujednolicenia kosztów odprowadzenia nieczystości ciekłych z posesji położonych na terenie miasta.

 

Nie tylko o ściekach

Radni zgodzili się m.in. na zaciągnięcie przez Burmistrza Jarosławia zobowiązania w kwocie 14 mln zł na dostawy energii elektrycznej w przyszłym roku. Zmienili też regulamin określający wysokość stawek dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków, szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, a także wysokość i warunki wypłacania nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy dla nauczycieli. Wprowadzili też zmiany w budżecie.

erka

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...