Obwodnica coraz bliżej

Date:

Efekty budowy obwodnicy miasta Przeworska stają się coraz bardziej widoczne. To długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Kiedy planowane jest ukończenie prac?

 

Przypomnijmy, że obwodnica powstaje w ramach zadania pn. „Budowa/przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska”. Przebieg trasy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 jest zgodny z przebiegiem ustalonym w opracowanej na zlecenie GDDKiA w latach 2001-2009 koncepcji programowej obwodnicy Przeworska oraz ustalonym w programie funkcjonalno-użytkowym opracowanym w roku 2014 na zlecenie PZDW w Rzeszowie. Początkowo inwestycja wzbudzała dużo emocji, m.in. wśród mieszkańców, których domy miały zostać wyburzone na potrzeby budowy drogi. Ostatecznie po opracowaniu projektu budowlanego osiągnięto efekt skutkujący ograniczeniem liczby wyburzeń do trzech budynków zlokalizowanych w obrębie planowanego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 835 z drogą powiatową 1543R.

 

Którędy pobiegnie?

Prawie połowa planowanej obwodnicy będzie nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej. Najważniejsze węzły i skrzyżowania to: węzeł Gwizdaj (istniejące rondo) jako początek nowego odcinka drogowego, następnie planowane rondo na ul. Studziańskiej, które połączy drogę powiatową w kierunku Gać-Markowa), a jej koniec to nowe rondo na ul. Węgierskiej, czyli obecna droga wojewódzka prowadząca do Dynowa. Na tej właśnie ulicy od stycznia równolegle toczą się prace związane z przebudową od mostu na rzece Mleczce w kierunku nowo powstającego na ul. Węgierskiej ronda. Prace prowadzone są m.in. przy kanalizacji deszczowej i budowie chodnika. Kierowcy w tym miejscu muszą uzbroić się w cierpliwość, ale finalnie już wkrótce powinni być zadowoleni z efektu. Poprawi się bowiem komfort jazdy i bezpieczeństwo.

 

Kiedy?

Umowa z wykonawcą podpisana została 30 kwietnia 2021 roku, a zaledwie dwa tygodnie później odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy. Początkowo zakończenie robót planowane było na przełom 2021 i 2022 roku. Później pojawił się termin 30 września 2022 roku i z tego co widać, ma duże szanse zostać dotrzymany.

 

DP

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...