Oddam swój głos na Andrzeja Dudę. Rozmowa z posłem Tadeuszem Chrzanem – cz. 2

Date:

Czy „Polska Plus” to nie jest aby rozdawnictwo publicznych pieniędzy?

Programy społeczne, które zapoczątkował prezydent Andrzej Duda i które są realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to nie jest rozdawnictwo, jak krzyczy opozycja. To celowe i przemyślane wzmacniane nie tylko polskiej rodziny, ale także naszej rodzimej gospodarki. Pieniądze, które w ten sposób trafiają na rynek, wzmacniają każdy sektor polskiej gospodarki, nie są przecież wydawane w próżnię. Są przeznaczane na zakupy w sklepach, w punktach usługowych, trafiają do turystyki. Długo by wymieniać. Zapyta ktoś „a co ja z tego mam, ja nie dostaję żadnych pieniędzy plus”. To ja odpowiem, że jeśli nie Ty osobiście, lub nie Twoje dzieci, to na pewno Twoi rodzice, którzy dostali „trzynastą” i „czternastą” emeryturę, a w Twoim przypadku, to choćby obniżony wiek emerytalny. Każdy z nas jest objęty programem obecnego prezydenta i PiS.

 

Ale jaki to będzie miało wpływ na naszą najbliższą przyszłość?

Najlepszym przykładem   jest obecna pandemia koronawirusa. W Polsce mamy mniej zachorowań na COVID-19, niż zmarłych z tej samej przyczyny we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Tam były setki tysięcy przypadków koronawirusa, u nas nieco powyżej 30 tysięcy. Mówię o twardych faktach, z którymi trudno dyskutować. Priorytetem rządu i prezydenta w tej sytuacji jest ludzkie życie i zdrowie, ale, co bardzo ważne, nie jest odkładana „na później” polska gospodarka. Prezydent i rząd już wykonali dziesiątki kroków, by zminimalizować recesję, a nawet zdecydowanie przyśpieszyć rozwój gospodarczy, który będzie najlepszą odpowiedzią na ekonomiczne skutki pandemii. Zostało to nazwane Tarczą Antykryzysową.

 

Czy można prosić o konkrety?

Proszę bardzo. A ponieważ, jak to mówią bliższa koszula ciału, przytoczę oficjalne dane dotyczące powiatów jarosławskiego i przeworskiego. W powiecie jarosławskim rząd przydzielił przedsiębiorcom 121 milionów złotych pomocy. To 656 firm z przyznaną subwencją, a mowa o blisko 6 tysiącach zatrudnionych. W powiecie przeworskim z kolei – to 59 milionów, 366 firm i ponad 3 tysiące miejsc pracy. A to tylko dwa powiaty! Rząd działa skutecznie, także dlatego, że ma wsparcie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Może byłoby podobnie, gdyby rządził ktoś inny?

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, gdyby prezydentem był obecny kandydat popierany przez PO, który już pokazał, jak zarządza kryzysem, jako prezydent Warszawy. Przypomnę tylko o sytuacji z oczyszczalnią ścieków, która zapewne do teraz nie byłaby rozwiązana, gdyby nie pomoc rządu. Kolejny przykład? Ile polskich firm miało poważne problemy z otrzymaniem zaległych płatności przy budowie autostrad za rządów PO-PSL? Ci Panowie i Panie już pokazali, co potrafią, nie chciałbym powrotu do tamtych czasów, gdy interesy normalnych ludzi i polskich firm, nie były najważniejsze, mówiąc bardzo kolokwialnie. Tylko prezydent Andrzej Duda jest gwarantem realizacji polskich interesów i naszej racji stanu.

 

Czy można prosić o sprecyzowanie tej myśli?

Mówiąc prosto, w wyborach zadecydujemy, czy to my podejmujemy suwerenne decyzje, czy pozwalamy innym robić to za nas, bo i taka opcja istnieje. Prezydent Andrzej Duda mówi konkretnie – TAK dla zjednoczonej Europy szanującej każde państwo na równi, jak również TAK dla naszej narodowej suwerenności, bo to Polacy powinni decydować o swojej przyszłości. I to nie tylko w perspektywie najbliższych 5 lat, ale raczej 10 – 20. Wybierając w tych wyborach, wybieramy przyszłość dla naszych dzieci i wnuków. Ja głosuję za Polską i oddam swój głos na Andrzeja Dudę.

 

Jak widzę, ważne jest dla Pana to, że prezydent Andrzej Duda mocno podkreśla znaczenie polskiego kapitału.

Tak. Mówi jasno i wyraźnie, że w obecnej sytuacji gospodarczej ważna jest każda złotówka, która pozostanie w naszej Ojczyźnie. Duże sieci handlowe powinny zostać zobligowane do zaopatrzenia się w określony przez państwo asortyment rolno-spożywczy pochodzący z naszego kraju. Wszystko po to, by pieniądz krążył w lokalnej gospodarce i generował miejsca pracy. To bardzo jasno jest powiedziane w programie prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.

TP

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...