Odeszli od nas…

Date:

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pożegnaliśmy osoby, które w szczególny sposób zapisały się w pamięci mieszkańców powiatów: jarosławskiego i przeworskiego. Każdy odznaczał się czymś wyjątkowym. W wielu przypadkach była to pełna oddania służba nastawiona na pomoc drugiemu człowiekowi.


Roman Kałamarz

(1951 – grudzień 2019)

Wieloletni Wójt Gminy Jarosław. Był jednym z niewielu samorządowców w Polsce, który przez tak wiele kadencji cieszył się zaufaniem mieszkańców. 15 grudnia przegrał walkę z nowotworem.

 

 

 

 


Jan Żołyniak

(1954 – listopad 2019)

Działacz samorządowy i solidarnościowy, pełnił funkcję radnego w Gminie Wiązownica oraz przewodniczył Radzie Gminy. Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego w Radzie Powiatu Jarosławskiego. W 2017 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

 

 

 

 


Por. Julian Kamycki

(1929 – listopad 2019)

Wieloletni Prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejsko-Gminnego w Przeworsku. Społecznik nigdy nie odmawiający pomocy. Pamiętał o problemach ludzi starszych.

 

 

 

 


Gabrysia Dzimira

(2004 – grudzień 2019)

Tej dzielnej nastolatce kibicowała cała Polska. Mimo przebytej operacji w Stanach Zjednoczonych jej życia nie udało się uratować. Odeszła w Święta Bożego Narodzenia.

 

 

 

 


Dh. Marian Ceglak

(1956 – styczeń 2020)

Społecznik, wieloletni komendant Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Sieniawie oraz prezes OSP w Sieniawie. Wielokrotnie odznaczony.

 

 

 

 

 


Piotr Skiba

(1942- luty 2020)

Pasjonat historii Jarosławia i jego zabytków, działacz Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

 

 

 

 

 


Tadeusz Kiełbowicz

(1959 – sierpień 2020)

Pełnił funkcję radnego Rady Powiatu Przeworskiego II, III, IV, V i VI kadencji, a przez ostatnie cztery kadencje przewodniczył Radzie Powiatu.

 

 

 

 

 


Doc. dr hab. Stanisław Sobocki

(1927 – sierpień 2020)

Jako jedyny lekarz w Polsce, a być może i w całej Unii Europejskiej zdobył ponad 10 specjalizacji. Ponadto piastował stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta II i III kadencji.

 

 

 

 


Ks. prał. Franciszek Rząsa

(1942 – październik 2020)

Wieloletni profesor WSD w Przemyślu, współzałożyciel Fundacji Pomocy Młodzieży „Wzrastanie”, niestrudzony opiekun i duszpasterz młodzieży oraz budowniczy Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II.

 

 

 

 


EK

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...