Odpowie za zabójstwo

Date:

JAWORNIK POLSKI: Nie żyje bestialsko pobity dostawca pieczywa, którego w drugiej połowie października kijem bejsbolowym zaatakował 29-latek z Jawornika Polskiego.

 

Lekarzom nie udało się uratować życia 60-letniego mężczyzny. 5 grudnia zmarł on w szpitalu w Rzeszowie, gdzie w ciężkim stanie przebywał od dnia pobicia.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 19 października, ok. 3. nad ranem przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim. Niczego niespodziewający się 60-letni mężczyzna został zaatakowany od tyłu kijem bejsbolowym. Sprawca był bezwzględny i niezwykle brutalny wielokrotnie zadając ofierze ciosy w głowę i brzuch. Po skatowaniu dostawcy, ukradł jego samochód i odjechał. Zatrzymano go dopiero w Zgorzelcu. Nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań zasłaniając się niepamięcią. Przeworski sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt dla 29-latka. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz najprawdopodobniej zmianie ulegnie kwalifikacja czynu sprawcy. Za zabójstwo w związku z rozbojem grozi mu kara pozbawienia wolności od 12 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

DP


Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...