Odwołania nie było

Date:

Podczas trwającej blisko cztery godziny sesji nie brakowało emocjonujących momentów. Punktem kulminacyjnym było jednak głosowanie, z którego przewodnicząca Agnieszka Bukowa-Jedynak wyszła zwycięsko – większość radnych zdecydowała bowiem o odrzuceniu wniosku o odwołanie jej z funkcji.

 

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej ośmioro radnych powiatowych złożyło wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, podczas której radni mieli głosować w sprawie odwołania przewodniczącej Agnieszki Bukowej-Jedynak oraz wiceprzewodniczącego Pawła Tworka. Poinformowali o tym na zwołanej przez starostę konferencji prasowej, podczas której wyjaśniono powody ich decyzji. Głównymi zarzutami miały być niewłaściwy sposób prowadzenia obrad przez przewodniczącą oraz rzekome zlecenie przez nią pobicia starosty Bogusława Urbana oraz wicestarosty Jacka Kierepki. Sprawa trafiła do Prokuratury. Agnieszka Bukowa-Jedynak stanowczo zaprzeczyła tym oskarżeniom, zarówno podczas konferencji, jak i na początku sesji, która odbyła się we wtorek, 28 lutego. Zapowiedziała walkę o obronę swojego dobrego imienia i dodała również, że w ostatnim czasie weszła w posiadanie materiałów, które rzucają nowe światło na przygotowaną przeciw niej prowokację. Dowody na poparcie swoich słów mieli też starosta i wicestarosta, którzy jak wyjaśnili, przedstawili je w prokuraturze. B. Urban wyraził nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona, co leży nie tylko w interesie jego i jego zastępcy, ale i również samej przewodniczącej.

 

Nowy układ

Zanim doszło do głosowania radni wielokrotnie odbiegali od tematu dyskusji wyciągając sobie nawzajem niewygodne tematy, w zależności od strony, po której się znaleźli. A było to tym bardziej widoczne, że niektórym radnym przed sesją zmieniono miejsca, gdzie mają zasiadać. Tabliczki z nazwiskami radnych popierających starostę znalazły się po jednej stronie sali, a ich przeciwników – po drugiej. Rozdzielono tym samym nawet członków Zarządu.

Głosowanie w sprawie odwołania A. Bukowej-Jedynak oraz Pawła Tworka odbyło się w sposób tajny. Zarówno w pierwszym jak i drugim głosowaniu wynik był ten sam – 10 głosów „przeciw” przy 8 głosach „za” odwołaniem. W porządku obrad tuż były też punkty dotyczące powołania nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego. W pierwszym przypadku punkt został wycofany, bo zmiana nie nastąpiła. W drugim przypadku jednak skorzystano z okazji, by uzupełnić skład prezydium Rady, po tym jak kilka miesięcy temu z funkcji wiceprzewodniczącego został odwołany Zenon Koper. Tym razem, również w głosowaniu tajnym, radni byli bardziej łaskawi i stosunkiem głosów 15 do 3, drugim wiceprzewodniczącym Rady został Marcin Fujarowicz.

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...