Opłata za żłobek 100 proc. w górę

Date:

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zarzecze radni zdecydowali m.in. o likwidacji Szkoły Filialnej w Rożniatowie oraz o podniesieniu o 100% opłat za pobyt dziecka w Publicznym Żłobku w Zarzeczu.

 

Zamiar przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu, wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Zarzeczu poprzez likwidację Szkoły Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie to tytuł jednej z uchwał, nad którymi radni pochylali się podczas obrad 2 lutego. Jak wyjaśniła obecna na sesji dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Jednostek Budżetowych w Zarzeczu, Katarzyna Kulpa, działania te uzasadnia faktyczna liczba dzieci, które uczęszczają do placówki – w bieżącym roku szkolnym do Szkoły

Filialnej w Rożniatowie o strukturze organizacyjnej klas I-III uczęszcza ośmioro dzieci, w tym czworo dzieci do klasy trzeciej i czworo do klasy drugiej. Od 1 września uczniowie obecnej klasy trzeciej staną się uczniami klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, a w szkole filialnej zostanie czworo dzieci. Poza tym, szkoła mieści się w budynku, w którym obecnie znajduje się Publiczny Żłobek w Zarzeczu z filią w Rożniatowie.

Docelowo planuje się wykorzystać pozostałe pomieszczenia do przeniesienia oddziałów Publicznego Żłobka w Zarzeczu lub utworzenia dodatkowego oddziału żłobka – wyjaśniła K. Kulpa. Radni uchwałę podjęli jednomyślnie.

 

Więcej, ale mniej

W czasie sesji radni jednogłośnie zdecydowali też o ustaleniu nowej opłaty za pobyt dzieci w żłobku. Od czerwca 2018 roku, tj. od podjęcia uchwały o utworzeniu Publicznego Żłobka w Zarzeczu, opłata za pobyt nie była podnoszona. Jak wyjaśniono na sesji, konieczność podniesienia opłaty wynika ze wzrostu cen towarów i usług oraz wzrostu minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. I tak, nowa opłata w wysokości 400 zł miesięcznie za 10 godzin dziennie będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2022 roku. Dodatkowy pobyt powyżej 10 godzin wyniesie 40 zł za każdą godzinę. W bieżącym roku opieką żłobka objętych jest 32 dzieci. Ich rodzice do tej pory ponosili opłatę w wysokości 200 zł miesięcznie, ale jak wyjaśniali radni, dzięki wprowadzonemu Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu, opłaty te, mimo że podniesione o 100%, będą tak naprawdę zerowe.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...