Osoby samotne i bezdomne narażone na niebezpieczeństwo

Date:

Jarosławscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe. W związku z okresem jesienno-zimowym dzielnicowi sprawdzają miejsca gromadzenia się osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i rozmawiają z osobami mieszkającymi samotnie. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby te potrzebują wsparcia i opału na zimę.

 

Na terenie całego powiatu jarosławskiego oraz przeworskiego sprawdzane są miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu, odmrożeniem, a w rezultacie utratą zdrowia lub życia.

– Mundurowi kontrolują opustoszałe budynki, a także miejsca, gdzie przebywają i mieszkają osoby samotne. Sprawdzają altany, pustostany i tereny dworców oraz miejsca, w których gromadzą się bezdomni narażeni na zamarznięcia. Policjanci rozmawiają z tymi osobami i dopytują, czy mają zapewniony opał oraz odpowiednie warunki. Informują także o możliwości udzielenia im pomocy tj. uzyskania opału, gorących posiłków, o wyznaczonych jadłodajniach i działających schroniskach – mówi asp .szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

 

Każdy może pomóc

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jesteśmy w stanie zasygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. W dostępnej aplikacji należy wybrać oznaczenie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy ktoś we wskazanym rejonie potrzebuje pomocy.

Policjanci apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osobę potrzebującą

– Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą być zagrożeni wychłodzeniem. Nasz jeden telefon często może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić pod numer 112, a odpowiednie służby sprawdzą ten sygnał i zaopiekują się osobą, potrzebującą pomocy – mówi A. Długosz.

 

Opr. EK, fot. KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...