Oszukują na fotowoltaikę?

Date:

Urząd Gminy przestrzega swoich mieszkańców przed firmami, które wprowadzają w błąd, wmawiając możliwość pozyskania dofinansowania od jednostek samorządu terytorialnego.

W ostatnich dniach do Urzędu Gminy Zarzecze wpływały sygnały o rzekomej realizacji kolejnego projektu, w którym Gmina Zarzecze przyznaje dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznych.

Urząd Gminy Zarzecze informuje, że nie współpracuje z żadną firmą opracowującą audyt, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych – komunikat o takiej treści pojawił się na stronie urzędu we wtorek, 26 maja.

Na rynku istnieje wiele firm świadczących tego typu usługi. Nie wszystkie jednak sprzedają swoje produkty uczciwie. Urząd przypomina, że dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych można otrzymać składając indywidualny wniosek w programie „Mój prąd” oraz w formie niskooprocentowanej pożyczki w programie „Czyste Powietrze”, realizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania instalacji fotowoltaicznych przez Gminę Zarzecze, stosowne informacje pojawią się na stronie www.gminazarzecze.pl, w mediach społecznościowych oraz na tablicach ogłoszeń.

DP

 

Czytaj w papierowym wydaniu

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...