Oszustwa na kryptowaluty

Date:

74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego padł ofiarą oszustów i stracił ponad 80 tys. złotych. Osoba podająca się za pracownika firmy kryptowalutowej, podczas rozmowy telefonicznej, zmanipulowała mężczyznę na tyle, że senior wykonał cztery przelewy bankowe, tracąc w ten sposób oszczędności całego życia.

 

74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego otrzymał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika firmy, która zajmuje się kryptowalutą.

– Rozmówca powiadomił seniora, że na platformie firmy ma do wybrania pieniądze w kwocie 100 tys. zł. Warunkiem wypłacenia gotówki było wpłacenie zaliczki oraz opłacenie podatku w kwocie ponad 18 tys. euro – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

74-latek w ciągu dnia otrzymał kilka telefonów od pracowników firmy. Rozmówcy namawiali go do wykonania przelewów. Uporczywe telefony sprawiły, że mężczyzna wykonał cztery przelewy na numer rachunku podanego przez rzekomego pracownika firmy. Z uwagi na fakt, że przelane pieniądze nie pokryły w całości zaliczki, mężczyzna postanowił zaciągnąć kredyt w banku. Senior opowiedział całą historię pracownikom banku, gdzie został poinformowany, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. W wyniku tego zdarzenia senior stracił ponad 80 tys. zł.

Na chwilę obecną sprawcy tego zdarzenia pozostają nieustaleni. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Apelują o ostrożność.

– Podczas rozmów zachowuj zdrowy rozsądek i dużą ostrożność! Nie ulegaj presji, nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili! Nie podawaj podczas takiej rozmowy żadnych danych, haseł, informacji o koncie, ani też nie udostępniaj ekranu komputera – przestrzega KPP w Jarosławiu.

 

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...