Paliły się domy mieszkalne oraz pustostany

Date:

W ciągu ostatnich dni doszło do kilku pożarów domów mieszkalnych. Strażacy interweniowali m.in. w Tuczempach, Woli Węgierskiej czy Gniewczynie Trynieckiej.  Na szczęście mimo zagrożenia obyło się bez osób poszkodowanych. Tylko w jednym przypadku niezbędna była ewakuacja.

 

We wtorek, 20 kwietnia około godz. 20. doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Woli Węgierskiej. Ogień pojawił się w drewnianej części budynku.

– Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu – mówi bryg. Waldemar Czernysz, rzecznik prasowy KPP w Jarosławiu.

W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z Jarosławia oraz cztery zastępy ochotnicze. Łącznie 30 strażaków.

Akcja zakończyła się około 22. 30. Mieszkańcy opuścili palący się budynek jeszcze przed przybyciem służb. Nikomu nic się nie stało. Spaleniu uległa drewniana część budynku. Jego murowana część nie uległa zniszczeniu.

Do niegroźnego zdarzenia doszło podczas prac remontowych w Tuczempach. Fot. OSP KSRG Radymno.

Niegroźnie w Tuczempach

W środę, 21 kwietnia po godzinie 10. strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Tuczempy. Podczas prac remontowych drewnianego domu doszło do zaprószenia ognia. Tlić zaczęły się elementy powały. Działania strażaków polegały na ugaszeniu zarzewi ognia. W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Cztery z KP PSP w Jarosławiu oraz jeden zastęp ochotniczy. Działania gaśnicze trwały niecałą godzinę. Brało w nich udział 13 ratowników.

 

Potrzebna ewakuacja

Z kolei w piątek, 16 kwietnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego na terenie Gniewczyny Trynieckiej. Ogień został zauważony w piwnicy.

  Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody w natarciu – mówi bryg Tomasz Dzień, rzecznik prasowy KP PSP w Przeworsku.

Niezbędna była ewakuacja mieszkańców.

– Dwie osoby zostały ewakuowane przez balkon, ze względu na duże zadymienie pomieszczeń na wyższych kondygnacjach budynku – mówi T. Dzień.

W działaniach gaśniczych brały udział trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Przeworska oraz trzy zastępy ochotnicze.

Spaleniu uległ sprzęt oraz opał przechowywany w pomieszczeniach piwnicznych.

 

Paliły się pustostany

W miniony poniedziałek, 19 kwietnia po godzinie 17. strażacy zostali zadysponowani do pożaru pustostanów w Radymnie. Po przyjeździe na miejsce  okazało się że, palą się śmieci nagromadzone w budynku. Pożar ugaszono przy podaniu jednego prądu wody. W akcji uczestniczyły cztery zastępy strażackie. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

 

EK, Fot. OSP Wola Węgierska.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...