Pamięć wciąż żywa

Date:

W niedzielę, 11 września, już po raz dwudziesty trzeci na cmentarzu w Ujeznej przy mogile ofiar II wojny światowej odbył się uroczysty Apel Poległych.

 

Uroczystości rozpoczęły się od przygotowanego przez młodzież Szkoły Podstawowej w Ujeznej montażu słowno-muzycznego. Następnie zgromadzeni w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej modlili się w intencji Ojczyzny podczas Mszy świętej, koncelebrowanej przez ks. Radosława Maziarza, ks. Kazimierza Jaremę oraz ks. prałata Stanisława Stęchłego.

Podczas przemarszu na cmentarz, wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z poseł na Sejm RP Teresą Pamułą i sołtys Wsi Ujezna Barbarą Szczygieł złożyli kwiaty przy kaplicy Bożogrobców. Uroczystości na cmentarzu w Ujeznej przy Grobie Nieznanych Żołnierzy rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego i wciągnięcia flagi na maszt. Po okolicznościowych przemówieniach por. Tomasz Kiszka z 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dywizjonu Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu odczytał Apel Poległych, a Wojskowa Kompania Honorowa pod dowództwem ppor. Łukasza Ceglarza oddała salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty przy mogile ofiar II wojny światowej.

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dywizjonu Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu, Wsi Ujezna, Szkoły Podstawowej w Ujeznej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeznej oraz Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk z siedzibą w Świętoniowej z kapelmistrzem Tomaszem Piątkiem.

DP/UG Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...