Pamiętają o kresowej piosence

Date:

W sobotę, 23 października, w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbył się koncert laureatów XIV Przeglądu Piosenki i Poezji Kresowej.

 

W skład komisji, która oceniała występy uczestników, weszli: Grażyna Sereda (dyrektor ZPSM w Jarosławiu), Jadwiga Nowosiad (nauczyciel ZPSM w Jarosławiu), Elżbieta Tkacz (dyrektor MBP w Jarosławiu), Damian Lipiec (dyrektor Szkoły Muzyki Rozrywkowej Sfera Dźwięków w Rzeszowie), Paweł Sroka (aktor Teatru Przedmieście, instruktor teatralny JOKiS).

W kategorii piosenki kresowej (soliści) I miejsce wśród uczniów klas IV-VI zajęła Zuzanna Cynk (SP w Roźwienicy), II – Olga Widlarz (MDK w Rzeszowie) i III – Aleksandra Wasiewicz (Klub 5 BSP w Przemyślu). Wśród klas VII-VIII najlepsza okazała się Faustyna Szydłowska (Klub 5 BSP w Przemyślu). II miejsce zajęła Weronika Homik (Klub 5 BSP w Przemyślu), a III – Natalia Sałuka (Klub 5 BSP w Przemyślu) i Julia Duliban (SP w Rudołowicach). Jeśli chodzi o szkoły średnie, I miejsce zajęła Martyna Burchała (Klub 5 BSP w Przemyślu), II – Wiktoria Głuchowicz (Klub 5BSP w Przemyślu), a III – Paulina Kosicka (Klub 5 BSP w Przemyślu).

W drugiej kategorii, recytacji poezji kresowej najlepsza wśród klas IV-VI okazała się Helena Pawluk (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu). II zajęła Anastazja Koprowicz (SP nr 6 w Jarosławiu ) i Zuzanna Cynk (SP w Roźwienicy). Wyróżniono Eryka Skowrońskiego (SP w Roźwienicy). Wśród klas VII-VIII I miejsce zajęła Anna Przybyło (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), II – Julia Bielecka i Iga Gaweł (Klub 5 BSP w Przemyślu). Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Wołoszyn (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu) i Emilii Bieleckiej (Klub 5 BSP w Przemyślu). Wśród uczniów szkół średnich I miejsce zajęła Wiktoria Głuchowicz (Klub 5 BSP w Przemyślu). Nagrodę za ciekawą interpretację tekstu Mariana Hemara pt. ,,Akrobata Mucha” otrzymała Julia Wygnaniec.

Koncert uświetnił występ Dagmary Moskwy i zespołu Mobilna Filharmonia pt. „Jak za dawnych lat”. Organizatorami Przeglądu byli: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

 

DP/fot. JOKiS

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...