Pani Maria świętowała 102 urodziny

Date:

W minionym tygodniu pani Maria Brud z Gniewczyny Łańcuckiej obchodziła 102 urodziny. Z tej okazji odwiedził ją Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza wraz ze Stanisławem Kogutem, wiceprzewodniczącym Rady Gminy.

 

Pani Maria jest mieszkanką gminy Tryńcza. Urodziła się 9 lutego 1920 roku w Gniewczynie Łańcuckiej, gdzie dorastała w wielodzietnej rodzinie. Tam też poznała swojego męża, z którym doczekała się piątki dzieci. Pani Maria przez całe życie pracowała na roli i w gospodarstwie. Zajmowała się także domem i wychowaniem dzieci. Jubilatka ma czterech synów i jedną córkę. Doczekała się dziesięciorga wnucząt i szesnaściorga prawnucząt.

Pani Maria to wspaniała osoba, która tryska radością. Na jej twarzy bardzo często widać uśmiech. Cieszy się dobrym zdrowiem. Pani Maria jest bardzo przywiązana do ziemi gniewczyńskiej i bardzo kocha miejsce, w którym mieszka. Ma rodzinę, która otacza ją miłością, wsparciem i opieką. Na co dzień opiekuje się nią jej syn Henryk wraz ze swoją rodziną.

– Szanownej jubilatce jeszcze raz gratulujemy tak pięknego wieku oraz życzymy ciągłej pogody ducha, wszelkiej pomyślności i długich lat życia wypełnionych zdrowiem, szacunkiem i miłością najbliższych. Niech omijają Panią troski i smutki dnia codziennego, a uśmiech nigdy z twarzy nie znika – mówi Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza.

 

Opr. EK, fot. UG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...