Parafianie pożegnali swojego proboszcza

Date:

W sobotę, 5 lutego odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Stanisława Ozgi – pierwszego, wieloletniego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grzęsce.

 

Eucharystii pogrzebowej koncelebrowanej przez blisko siedemdziesięciu kapłanów przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, który przypomniał, że śp. ks. prał. Stanisław Ozga przez całe swoje życie pracował zaledwie w trzech parafiach, a ostatnim miejscem jego duszpasterskiej posługi przez trzydzieści siedem lat była parafia w Grzęsce, gdzie od podstaw tworzył Kościół – wspólnotę wierzących i świątynię parafialną.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli parafianie i znajomi śp. ks. prałata, poczty sztandarowe Straży Grobowej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej im. Władysława Kojdera w Grzęsce. Wydarzenie uświetniła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Tomasza Piątka. Homilię wygłosił ks. prałat Stanisław Słowik z diec. rzeszowskiej przyjaciel śp. ks. prałata. Na zakończenie Mszy św. słowo pożegnania wygłosili: ks. dziekan Tadeusz Gramatyka, archiprezbiter łańcucki; ks. prałat Bogdan Piekut, proboszcz parafii Raniżów diec. sandomierskiej; Daniel Krawiec, wójt Gminy Przeworsk; Janusz Skowronek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzęsce; parafianka Bernadeta Hala oraz ks. Kazimierz Jurczak proboszcz parafii Grzęska.

Po Mszy świętej ciało zmarłego kapłana zostało złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Stanisław Ozga urodził się 18 października 1949 r. w Porębach Wolskich. Święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 1974 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Szebniach i Przeworsku. Od 1983 r. do czasu przejścia na emeryturę (2020) był proboszczem parafii w Grzęsce. W 1986 r. został odznaczony przywilejem Expositorium Canonicale, zaś od 2010 r. był Honorowym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.

 

Opr. EK, fot. FB Grzęska

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...