Parking zamiast przejazdu

Date:

Pan Tadeusz uważa, że ruch na ul. Orłowicza powinien odbywać się w obu kierunkach. Jego zdaniem wprowadzona zmiana nie służy mieszkańcom. Z kolei zarządca twierdzi, że zaproponowane przez mieszkańca rozwiązanie nie wpłynie na poprawę płynności ruchu. Kto ma rację?

 

Kiedyś ruch na ul. Orłowicza odbywał się w obu kierunkach. Od czasu remontu ulica jest jednokierunkowa.

– Jaki sens było remontować drogę, skoro nie służy ona wszystkim mieszkańcom, tylko właścicielom przyległych posesji, którzy urządzili sobie parking – pyta Czytelnik.

Pan Tadeusz jest mieszkańcem jednej z sąsiednich ulic. Uważa, że wprowadzone zmiany są uciążliwe dla mieszkańców tej części miasta. – Kiedyś jadąc do pracy, przejeżdżałem przez ul. Orłowicza i wyjeżdżałem na ul. 3 Maja. Teraz muszę jechać w kierunku ul. Legionów i objechać wszystko dookoła – wyjaśnia mężczyzna.

O możliwość wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ul. Orłowicza zapytaliśmy zarządcę drogi. W odpowiedzi Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu poinformował nas, że taka zmiana jest możliwa, jednak zdaniem zarządcy w żaden sposób nie usprawni ona płynności ruchu.

– Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu poprawiło w znaczny sposób przepustowość na wyżej wymienionej ulicy, zwiększyło ilość miejsc postojowych, których tak naprawdę brakuje, zwłaszcza w pobliżu szpitala. Jeśli chodzi o sugestie dotyczącą parkowania przez mieszkańców pobliskich domów, to większość mieszkańców parkuje na własnych posesjach, natomiast ul. Orłowicza jest ulicą publiczną, ogólnodostępną, z której może korzystać każdy i o dostępie do miejsc parkingowych decyduje powiedzenie ,,kto pierwszy, ten lepszy” – wyjaśnia PZD w Jarosławiu.

 

EK

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...